BİLİM FUARI GİRİŞ

Teknoloji ve Tıp İlişkisi Nedir?

Teknoloji ve Tıp

      Teknolojinin en büyük faydalarından biri de sağlık alanındaki katkılarıdır.

Antibiyotik Nedir?

       Antibiyotikler, mikroorganizmaları  (küçük canlılar) insanlara zarar vermeden öldüren maddelerdir. (www.projedersi.com Teknoloji ve Tasarım Dersi Özgün İçerik)1939’da Florey ilk saf antibiyotiği, yani penisilini küften ayırabilmeyi başaran kişidir.
Kan Emen Sülükler Nedir?

       Eskiden insanların ateşinin çıkmasına fazla kanın neden olduğu düşünülürdü. Bu nedenle de insanlara, kanla beslenen sülük canlısıyla müdahale edilirdi. Bu canlı kanı emerken özel salgılarla insanı uyuşturduğu için canının yanmasını önlüyor ve kanın pıhtılaşmasını engelleyerek de kanın kolay akmasını sağlıyor. (www.projedersi.com Teknoloji ve Tasarım Dersi Özgün İçerik)Şimdilerde ise ameliyat sonrasında kanın rahatça akıtabilmesi için bu canlıların sıvılarından faydalanılıyor.
Röntgen Cihazı Nasıl Çalışır?

       X ışınları 1895 yılında Alman fizikçi Wilhelm Roentgen tarafından bulunmuştur. Bu cihaz sayesinde doktorlar hastalarına dokunmadan içlerini görebiliyorlar. X ışını kemiklerden veya metallerden geçemez. (www.projedersi.com Teknoloji ve Tasarım Dersi Özgün İçerik)Işın hastaya değdiğinde etten geçiyor fakat kemikten geçemeyerek filmler üzerine gölgeler bırakıyor böylece fotoğraf ortaya çıkıyor.

Template Design free joomla templates

BİLİM İNSANLARI

        

           ATATÜRK           GRAHAM BELL

        

            EINSTEIN               HYPATIA

          TÜM BİLİM İNSANLARI İÇİN...