BİLİM FUARI GİRİŞ

Birimleri Birleştirmek Nedir?

       Teknoloji ürünleri genellikle farklı malzeme parçalarının birleştirilmesiyle meydana getirilir. Temel birleştirme yöntemleri: ürünler üzerinde delikler açarak bu deliklerden dikiş ipi, perçin, cıvata gibi ürünlerle birleştirmek; yapıştırıcı veya lehim gibi ürünlerle yüzeyleri kaplamak; (www.projedersi.com Teknoloji ve Tasarım Dersi Özgün İçerik) kaynak yöntemiyle maddeleri birbirine geçirmek; çivi gibi maddelerle birbirine birleştirmek ya da ürünleri oluştururken plastiklerde olduğu gibi birbirine geçmeli şekilde oluşturmaktır.

 Kaynak nasıl oluyor?

       Parmağımız kesildiğinde bir süre sonra birbirine yapışarak birleştiğini gözlemleriz. Kaynak da aynı şekilde olur. (www.projedersi.com Teknoloji ve Tasarım Dersi Özgün İçerik)İki metal elektrikle ısıtılarak eritilip birbirine geçmeleri sağlanır.

  

Kaynak                                     Arının Kanadı

Arının Dikişli Kanatları

       Arıların kanatları tıpkı iki kumaşın birbirine dikilmiş şekli gibi birbirine bağlıdır. (www.projedersi.com Teknoloji ve Tasarım Dersi Özgün İçerik)Arı herhangi bir yere konduğunda bu dikiş bağlantıları gevşer ve arı kanatlarını katlar.

Template Design free joomla templates

BİLİM İNSANLARI

        

           ATATÜRK           GRAHAM BELL

        

            EINSTEIN               HYPATIA

          TÜM BİLİM İNSANLARI İÇİN...