BİLİM FUARI GİRİŞ

OtoKes

PROJE TASARIMI: İlayda ÖZTÜRK, Zilan BAYKAL

PROJENİN AMACI: Sürekli makas kullanılan mesleklerde çalışan kişilerin ellerinde, makası tutma şeklinden kaynaklanan nasırlar oluşur. Bu nasırlar zamanla makasın sürekli aynı yere temas etmesinden dolayı çalışan kişinin iş performansını da etkiler. Ayrıca makası düz bir şekilde kullanmak da çok dikkat gerektirir. Birçok öğrenci makası düz bir şekilde kullanamamaktadır.

Devamını oku: OtoKes

Pratik Şarj

PROJENİN AMACI: Olmadık zamanda telefonumuzun şarjı bitebilir, bu proje sayesinde kolay bulunabilen kalem pillerle telefonumuzu şarj edebiliriz. Nasıl mı?

Devamını oku: Pratik Şarj

Çift Uçlu Şarj

PROJENİN AMACI: İş yoğunluğundan bazen de telefon operatörlerinin çeşitli kampanyalarından dolayı çoğumuza bir tane telefon yetmemektedir. İki tane telefon kullandığımızda bu telefonların modelleri aynıysa aynı anda şarjlarının bitmesi sıkıntı yaratır. Ya ayrı ayrı prizlerde telefonlarımız şarj edilecek ya da sırayla. Birde bir mekanda misafirsek çok sıkıntı olur fakat bu çift uçlu şarj ile bu sıkıntıdan biraz kurtulabiliriz.

Devamını oku: Çift Uçlu Şarj

Göstergeli Akbil

Göstergesiyle paranızın ne kadar kaldığını görebilirsiniz.Böylece otobüsün içinde bilet sorma sıkıntısından kurtulursunuz.

Değiştirilebilir Başlıklı Kürek

Değiştirilebilir başlığıyla ister kürek, ister çapa, isterseniz de kazma olarak kullanılabilir. Depolarken saplar yer tutmaz. Kullanırken tutma yerlerinden açıp kolayaca değiştirilebilir.

Derinlik Ölçer

Üzerine lazer takılı parçalarla, bunların birbirlerine olan uzaklık ve açı ilişkileriyle bulunulan alanın derinliğini ölçmek.

İzlemek için devamı...

Devamını oku: Derinlik Ölçer

Yükseklik Ölçer

Lazer yardımıyla, uzaklık, açı ve bunların birbirleriyle olan değersel oranlarıyla bir cismin yüksekliğinin ölçülmesi.

   İzlemek için devamı...

Devamını oku: Yükseklik Ölçer

BİLİM İNSANLARI

        

           ATATÜRK           GRAHAM BELL

        

            EINSTEIN               HYPATIA

          TÜM BİLİM İNSANLARI İÇİN...